סרטי הפסטיבל לפי א-ב

בוריס שץ הותיר אחריו מפעלים חשובים - מוזיאון ישראל ובית הספר בצלאל אך גם את בתו אנג'ליקה, שכמו נמחקה מהביוגרפיה שלו. הנין של אנג'ליקה מתחקה אחר מערכת היחסים הטראגית של אב ובתו.
למידע נוסף
סיפורה של האישה הראשונה והיחידה שהנהיגה את ישראל – מהיום בו נכנסה למשרד ראש הממשלה כמעט במקרה ועד היום בו פרשה, בודדה ומובסת.
למידע נוסף
הדפסה באמצעות אותיות עופרת (דפוס בֶּלֶט) היא אולי אחת ההמצאות החשובות בתולדות המלה הכתובה, אך מכונות הדפוס המשוכללות של ימינו דוחקות אותה והיא הולכת ונעלמת מן העולם. קבוצת צעירים מחליטה ללמוד את רזי המקצוע ולהציל את הטכניקה המסורתית בעזרת אחרון המכונאים של מכבשי הבֶּלֶט במדינה.
למידע נוסף
איברהים יאסין נולד בכפר קטן בלבנון, ונועד להיות איש אדמה ורועה צאן, אבל יד המקרה והבחירה, הביאו אותו להיות לאחד מבכירי הסוכנים והמרגלים שהפעילה ישראל בעולם.
למידע נוסף
סרט במציאות מדומה שלוקח אותנו לתוך עולמו של סמיון, מהנדס בניין וממציא בן 90 מירוחם, שיצר בדירתו הקטנה עולם פנטסטי וקסום, וחולם להקים אנדרטה צבעונית בכניסה לירוחם לזכר הניצחון של הצבא האדום על הנאצים.
למידע נוסף
יהודל'ה, מתעד את חייו על ציר תקוע - תל אביב, את חיבוטי הנפש האמוניים ואת שעותיו האחרונות עם אביו, הרב מנחם פרומן חולה הסרטן. אלישבע נכנסת לחייו ומראה לו דרך, בדיוק ברגע שבו חשב שאיבד את האמונה.
למידע נוסף
ג'יל מגיד היא אמנית שהתאהבה ביצירותיו של גדול אדריכלי מקסיקו, לואיס ברגאן, היא רוצה להקים תערוכה מיצירותיו אך מגלה כי ארכיונו על כל שרטוטיו צילומיו ומכתביו נמכרו לתאגיד שוויצרי ואינם זמינים לציבור כבר 20 שנה. במאבקה להשיב האוצרות למקסיקו היא נאלצת לפעול באופן יצירתי ונועז. סרט שמעלה שאלות עמוקות על זכויות יוצרים ויצירה.
למידע נוסף
האם חפצים אוצרים בתוכם זיק של חיים מבעליהם שנפטרו? מברשות שיניים, טפסי מס, שלושה שואבי אבק, שמלות ושמונצעס אהובים – אוסף החפצים המגוון של סבתא אנט, הופך ליקום משל עצמו, וקם לתחייה במגרש משחקים קולנועי- דוקומנטרי חדשני שלפנינו. ב'הוליווד 306' מתערבבים זה בזה באופן מיסטי רסיסים של חיים קטנים, ובכך מחוללים מחשבה מעמיקה על זיכרון, שעולה על גדותיו מרוב אהבה.
למידע נוסף
כמעט 60 שנה אחרי שמזכ"ל האו"ם דאג המרשלד נהרג בהתרסקות מטוס בזמביה, יוצא הבמאי מאדס ברוגר לחקור חשדות שמדובר ברצח. לתדהמתו הוא מגלה עדויות לפרשייה אפלה פי כמה. האם יתכן שלמרות הראיות מדובר בבדיה?
למידע נוסף
מתרגמים נלהבים ממקומות שונים ונדחים בעולם נאבקים לשמר את שפותיהם הנכחדות דווקא דרך תרגומו של הספר הנסיך הקטן מאת אנטואן דה סנט אקזופרי.
למידע נוסף
אלפים הנוהרים מדי שנה לפסטיבל ריקודי העם הצרפתי משילים מעליהם אט אט את העכבות ורוקדים יום ולילה, כמעט ללא מנוחה. בתוך האקסטזה המוזיקלית הזו מתגלות דמויות שונות, שכל אחת מהן מחפשת בריקוד משהו אחר, אישי מאוד.
למידע נוסף
תיעוד של 15 שנים המלווה את חייו הסוערים של נסיך הימין הקיצוני אשר מגלה באחד ממעצריו הרבים את סוד חייו. בתסכולו הרב הוא יוצא למסע בעקבות השמועה שרודפת אותו ואת משפחתו מהיום שנולד.
למידע נוסף
ולדימיר פוטין תכנן (וביצע) את שליטתו המוחלטת בארצו מרגע שמונה לנשיאות רוסיה. ויטלי מנסקי ("שנה תחת השמש") ליווה אותו מקרוב מאוד בשנה הראשונה לכהונתו, ומציג רגעים חשופים, טעונים ואינטימיים - פוטין כמו שלא נראה מעולם על המסך.
למידע נוסף
היא הייתה נערצת ויפהפייה, אבל מעטים הכירו אותה בחייה ועוד פחות לאחר מותה. היא הייתה הראשונה לכתוב על לבנטיניות ועל זהות מזרחית, כפי שאיש לא כתב. סרט בעקבותיה של ההוגה והסופרת הלבנטינית ז'קלין כהנוב ובעקבות הלבנטיניות הישראלית.
למידע נוסף
ביקור חטוף, ממשי וקסום בתוניס בשיאו של טקס זיכר אקסטטי. הקצב והשירה יגרמו לכם לנוע ולהיות שותפים מלאים בריקוד. בואו לטעום מן המסתורין של האסלאם הסופי.
למידע נוסף
דיוקן יוצא דופן, חריף, משעשע וכן של מייק וואלאס, האיש שהמציא את הראיונות הטלוויזיוניים הבלתי מתפשרים. הסרט גדוש בראיונות של וואלאס עם אישים משפיעים ובראיונות שנערכו איתו לאורך השנים, ומשמש מראה מרתקת למצבה של העיתונות כיום.
למידע נוסף
שלוש עשרה שנים אחרי מותו חוזר אלינו יוסי בנאי להדרן אחרון. ממואר קולנועי של אחד מגדולי הבמה הישראלית, שמורכב מאינספור קטעי ארכיון מתוך סרטים, הצגות, מופעי בידור ושירה ותוכניות רדיו שהגיש.
למידע נוסף
דיוקן סוחף של האינטלקטואל פורץ הדרך, מומחה למדיניות, שגריר וסנאטור ותיק מטעם מדינת ניו יורק, שנאבק על זכויות האזרח; המלחמה בעוני והמלחמה בווייטנאם; המהומות בערים בשנות השישים; מדיניות הרווחה ועליית הניאו-שמרנות. באמצעות חברים, בני משפחה,עמיתים ומלומדים משני צדי המתרס הפוליטי, ובתקופה שבה שוקעת האומה בפלגנות מפלגתית והרשתות החברתיות מפיצות אמיתות מפוברקות,נמתחים קווים לדמותו של משרת ציבור דגול ובעל יושרה.
למידע נוסף
באמצעות טכנולוגיית מציאות רבודה, הצופים עוקבים אחר תחנות במסע הבריחה של יוקי, ילדה קנדית ממוצא יפני, שגורשה במהלך מלחמת העולם השניה על יד ממשלת קנדה באשמת נאמנות לאויב. הצופים בוחרים חפצים, עוברים בין אתרים ומתמקדים בפרטים בקצב אישי משלהם, וכך חושפים בהדרגה את הסיפור.
למידע נוסף
משפחת פזילי, הורים ושתי בנות, בורחת מפני הטאליבן המאיים לרצוח את אבי המשפחה, נאלצת לגנוב גבולות, להסתתר ולשחד מבריחים. מסע הבריחה, שנמשך שלוש שנים, מתועד על ידי ארבעת בני המשפחה דרך הטלפונים הסלולאריים, שזור רגעים אינטימיים יוצאי דופן מנקודת המבט של המבוגרים והילדות.
למידע נוסף
נמל התעופה טמפלהוף יועד לגדולות. טיסות הראוה של אורוול וייט יצאו מכאן, הצפלין הראשון נחת כאן ואפילו הנאצים תכננו להפוך אותו להיכל תהילה מפואר. כיום משוכנים בו פליטים מסוריה, המעניקים למקום חזות חדשה, אנושית ומלאת חמלה.
למידע נוסף
דודו טסה, מאמני הרוקנרול המובילים בארץ, האזין למאות הקלטות ישנות של סבו ואחי סבו, האחים סאלח ודאוד אל כוויתי, שהיו מגדולי המוזיקאים בעיראק ובעולם הערבי כולו, וגילה דרכן סיפור של תהילה גדולה וכאב. מסע השורשים שהוליד את הפרוייקט: "דודו טסה והכוויתים", מחייה את השירים הישנים ונותן להם פרשנות עדכנית. לרגל צאת האלבום השלישי בפרוייקט, פסטיבל דוקו.טקסט 05 מזמין אתכם לצפות בסרט: "עיראקנרול" המתעד את מסעו המוזיקלי ולאחר ההקרנה להינות מהופעה חיה של דודו טסה עם שירים נבחרים מהאלבומים ומהרפרטואר העשיר.
למידע נוסף
אתוס ואמין הם חברים טובים הגדלים בשכונת מהגרים מושמצת בבריסל. המבוגרים שסביבם מדברים על אלוהים, אבל הילדים לא מבינים איך זה שלכל אחד יש אלוהים אחר. במשחקים שלהם הוא הופך לסוג של גיבור-על.
למידע נוסף
הבמאית סאבין לידל נפגשת עם הסופר פול אוסטר, לשיחה אישית מאוד על ילדותו ומשפחתו. מבעד לעיניו אנו מתבוננים בשבעים שנות היסטוריה אמריקנית. לצד הביוגרפיה האישית, הצופים נחשפים לדיאלוג מרתק בין הסופר לדמות שבדה.
למידע נוסף
עומר, יזן ומוחמד, שלושה נערים בעיר לוד חברים לספסל הלימודים, מוצאים מפלט מן המציאות המורכבת של חייהם דרך המקהלה שנפתחת בבית ספרם על יד אלה, מורה עולה מברית המועצות.
למידע נוסף
בגיל 65, בשלהי קריירה מפוארת, יוצא צלם הטבע עמוס נחום למסע אל עבר התמונה היחידה שחסרה לו. במישורים הארקטיים האינסופיים של צפון קנדה עמוס מתכנן להיפגש פנים אל פנים, וללא אמצעי הגנה, עם דוב הקוטב ועם סיפור חייו.
למידע נוסף
הספרייה הלאומית ב Google Maps
שפה עיצובית: רותם, רננה ועיליעיצוב ועימוד: אנה חייטתכנות והנפשה: ניר אביגד